Anonimowość korporacji może być i dla pracowników, i dla klientów sporym obciążeniem emocjonalnym. O wiele łatwiej podejmuje się kontakty z instytucją, której działalność firmują ludzie – twarze uwiecznione na fotografiach spoglądające z branżowych periodyków czy ram na ścianach gabinetu, w którym czekamy na rozmowę, zawsze sprawiają, że czujemy się pewniej. Instytucja, korporacja, firma to abstrakty – ludzie to konkrety, opowieści, prawdziwe życie. Fotografia korporacyjna nie jest więc wyłącznie domeną fotografii portretowej, ale przede wszystkim świadomym projektem, umożliwiającym pracownikom wszystkich szczebli korporacji wpisanie się w działania wizerunkowe firmy.

Fotografia korporacyjna dla zarządów

Profesjonalna fotografia biznesowa to prężnie rozwijająca się dziedzina fotografii. Ludzie na wysokich stanowiskach coraz lepiej zdają sobie sprawę, że kwestia kształtowania wizerunku nie jest sprawą łatwą i jednorazową. To stale odnawiana aktywność, efektem której jest przekonanie, że oto osoba uwieczniona na zdjęciu czy filmie naprawdę jest specjalistą w swojej dziedzinie i człowiekiem godnym zaufania. Dla członków zarządów wizerunek publiczny jest kwestią wiarygodności. Profesjonalna sesja fotograficzna pomaga taki wizerunek stworzyć i rozpropagować w branży.

Magazyny branżowe i lifestylowe

Nawet największa korporacja od czasu do czasu musi zostać sprowadzona do wymiarów pojedynczych tworzących ją ludzi. Im bardziej zależy nam na pokazaniu czym naprawdę zajmuje się światowy potentat, tym ważniejszy wizerunek wykreowany na potrzeby nie tyle magazynów branżowych, ile dla prasy kolorowej i tytułów lifestylowych. Firma z ludzką twarzą zafunkcjonuje w wyobrażeniach klientów tylko wtedy, kiedy ta twarz sfotografowana zostanie podczas indywidualnej profesjonalnej sesji fotograficznej.

Fotografia korporacyjna dla przedsiębiorstw

Zarówno w komunikacji wewnętrznej jak i zewnętrznej warto posługiwać się zdjęciami, na których wizerunek odpowiada naszym predyspozycjom. Sesje fotograficzne dla prezesów pomyślano w taki właśnie sposób. Ich efektem są zdjęcia na tle studyjnym ale także naturalne lifestylowe portrety. Wcielenie się w rolę prezesa a zaraz potem „zwykłego człowieka” to zadanie wymagające współpracy ze stylistką oraz spojrzenia na siebie z dystansu. Dystans złapać można tylko pod okiem profesjonalnego fotografa, który wie jak działać, żeby bohater czuł się komfortowo

Indywidualna fotografia korporacyjna

Indywidualne sesje fotograficzne, wiemy to z doświadczenia, zawsze wzbudzają dużo emocji. Tym więcej, im oficjalniejszy był do tej pory nasz wizerunek. Mamy wtedy obawy, że nie wypadniemy na fotografiach naturalnie, a pieczołowicie wypracowany look zamieni się w maskę, która ukrywa naszą naturę zamiast ją eksponować. Aby efektem sesji były naturalne fotografie, warto współpracować wyłącznie z profesjonalnymi fotografami, którzy umiejętnie zbilansują nasze potrzeby i sprawią, że nie tracąc nic z wizerunku profesjonalisty, zyskamy nowy: naturalny, lżejszy, bliższy ludziom. Uzyskanie takiego efektu możliwe jest dzięki współpracy ze stylistką, makijażystką, fryzjerem oraz przede wszystkim fotografem

Profesjonalna fotografia dla korporacji

Dopiero oglądając profesjonalne fotografie zdajemy sobie sprawę jaka przepaść dzieli je od zdjęć amatorskich. Nie bez powodu za fotografię biznesową biorą się ludzie mający bogate doświadczenie w pracy w mediach, z osobowościami scenicznymi. To właśnie doświadczenie sprawia, że potrafią wyjść naprzeciw potrzebom klientów korporacyjnych i szerzej – biznesowych. Że sesja zdjęciowa skutkuje zdjęciami, które opowiadają jakąś historię.

Tematyczne fotografie korporacyjne

Tematyczne sesje fotograficzne to doskonały dodatek do pakietu wizerunkowego. Jeśli w naszym portfolio znajdzie się kilka perfekcyjnych fotografii z możliwością wykorzystania ich na potrzeby komunikacji zewnętrznej, możemy być pewni, że wizerunek będzie spójny i profesjonalny, a opowieść o naszych dokonaniach wciągająca i wiarygodna.