sesja biznesowa dla prawnika

DANIEL HASIK (kancelaria Hasik Rheims i Partnerzy) ma w sobie coś z prawnika i coś z dobrego psychologa, coś z wizjonera, uważny, słuchający, wrażliwy na szczegół, potrafiący dać wolną rękę. Kiedy zwrócił się do nas z propozycją sesji wiedzieliśmy że oczekuje czegoś wyjątkowego.

Poznać specyfikę pracy

Daniel położył duży nacisk na to, żebyśmy zrozumieli specyfikę pracy jego kancelarii HRPLEGAL. Dowiedzieliśmy się, że specjalizacja w prawie własności intelektualnej determinuje rodzaj klientów, a Ci nie są przyzwyczajeni do oficjalnego stylu i formy. Wręcz przeciwnie oczekują że spotkają kogoś, kto zrozumie ich potrzeby , a zatem będzie trochę z ich świata. Klienci kancelarii to w dużej mierze artyści, osoby powszechnie znane i właściciele renomowanych brandów. Stąd też brief jaki dostaliśmy w skrócie brzmiał: „jak najbliżej człowieka, autentyczności oraz jak najmniej barier, formy, posągowości” oraz najważniejsze: „macie wolną rękę i nasze zaufanie”.

sesja biznesowa dla prawnika
sesja biznesowa dla prawnika

Taki rodzaj współpracy z punktu widzenia fotografa i jego zespołu jest najciekawszy, nawet więcej: o takim kliencie marzy każdy fotograf. Dla tej sesji biznesowej konwencja zdjęć lifestylowych a zatem takich gdzie widać ludzi na tle realnych przestrzeni była najlepszym wyborem. Fotografia biznesowa coraz częściej i chętniej idzie w stronę naturalnych zdjęć. Padło pytanie czy taką sesję da się zrobić w biurze kancelarii? Wydawałoby się że pomysł dobry: naturalni ludzie w swoim środowisku pracy. My jednak odradziliśmy takie rozwiązanie. Mało które biuro jest fotogeniczne, nawet te urządzone ze smakiem w śródmiejskich kamienicach są zbyt ciasne, albo mają za mało światła dziennego.

sesja biznesowa dla prawnika
sesja biznesowa dla prawnika

W zdjęciach lifestylowych naturalne dzienne światło jest podstawą a to możliwe jest do uchwycenia w dużych jasnych przestrzeniach. Wybór padł na studio „jasna sprawa” którego ogromne okna zapewniają odpowiednią ekspozycję, a ponadto wnętrza mają sporo ładnych mebli i detali dodających tym przestrzeniom organiczności.

zdjęcie biznesowe dla prawnika
zdjęcie biznesowe dla prawnika

Kolejnym ważnym elementem było zgranie stylizacji: po pierwsze zdecydowaliśmy się na konwencję: smart casual, wyeliminowaliśmy typowy prawniczy uniform, chcieliśmy podkreślić indywidualność każdego z prawników, pozostało ujednolicić tylko gamę kolorystyczną tak żebyśmy wiedzieli że mamy do czynienia z zespołem.

zdjęcie biznesowe dla prawnika
zdjęcie biznesowe dla prawnika

Final touch czyli naturalny makijaż u Pań wykonany przez nasze makijażystki i można było zacząć się bawić.

Nasze przygotowania zajęły znacznie więcej czasu niż sama sesja i dokładnie na tym to polega: trafione zdjęcie to synteza opowieści o człowieku i jego zawodzie.

zdjęcie biznesowe dla prawnika
sesja biznesowa dla prawnika