fryzjerka na sesji biznesowej

Perfekcyjne zdjęcia nigdy nie są dziełem przypadku. Jeżeli ktoś mówi wam, że istnieją osoby niefotogeniczne, które nigdy nie powinny stawać przed obiektywem, nie rozmawiajcie z nim o fotografii. Nie ma o niej pojęcia. Dobra sesja zdjęciowa to praca zespołowa.

Wiedzą o tym celebryci, powinni wiedzieć także wszyscy ludzie trzymający się z daleka od kamer i wielkiego świata, którzy potrzebują profesjonalnych zdjęć i mają poczucie, że w ich przypadku nic nie da się zrobić. Profesjonalny stylista, makijażystka i fryzjer oraz fotograf to team, który dba o to, żeby efektem każdej profesjonalnej sesji były fotografie perfekcyjne pod względem technicznym oraz estetycznym. Model lub modelka często patrzą na siebie przez pryzmat niedoskonałości, pracownicy studia fotograficznego przeciwnie – już na wejściu starają się wydobyć z człowieka jego zalety, oryginalność i niepowtarzalne cechy wyglądu.

Sesja fotograficzna, choć zdaje się zawsze przebiegać według tego samego scenariusza, za każdym razem ma w sobie cechy wielkiej improwizacji. Na nastrój modeli oraz pomysłowość profesjonalnego fotografa i jego zespołu wpływ ma wiele czynników zupełnie niezwiązanych z ich doświadczeniem. Wenę twórczą wyzwolić może najmniej spodziewany drobiazg, jak gra świateł za oknem czy ciekawy element garderoby modela. Dobra sesja zdjęciowa jest dynamiczna i czasem nieprzewidywalna.

Wydobyć z modela to, co najlepsze

Oddając się w ręce profesjonalistów od kreowania wizerunku możemy mieć pewność, że nie popełnimy żadnej gafy związanej z makijażem czy strojem. Nasze codzienne stylizacje, rutyna z jaką wykonujemy makijaż czy fryzurę często bardziej ukrywają nasze walory niż je eksponują. Forsowanie swojego zdania na temat outfitu do sesji zdjęciowej nie musi być dobrym rozwiązaniem. Kiedy pozwalamy spojrzeć na siebie świeżym okiem, rodzą się najlepsze pomysły.

Stylista to przecież nie tylko specjalista od ubrań i dodatków – to przede wszystkim ktoś, kto umie popatrzyć na człowieka jak na spójne stylistycznie dzieło sztuki. Umiejętnie dopasowuje kolory, faktury i desenie. Umie wyobrazić sobie jak sprawdzą się one w obiektywie. Wie jakich zestawień unikać, żeby nie osiągnąć efektu odwrotnego od zamierzonego. Wyobraźnia oraz doświadczenie podpowiadają mu jak wydobyć z modela lub modelki to, co najlepsze.

Makijażystka nie dopuści do sytuacji, w której oko obiektywu odwróciłoby się od nas z niesmakiem. Profesjonalne kosmetyki stosowane podczas sesji fotograficznych czy kręcenia filmu znacząco różnią się od tych używanych na co dzień. Można dzięki nim nie tylko zatuszować wszelkie niedoskonałości skóry, ale także poeksperymentować z wizerunkiem w sposób, na który nie odważylibyśmy się w warunkach domowych. Wreszcie fryzjer krytycznym ale i życzliwym okiem rzuci na fryzurę, którą uznajemy dla siebie za optymalną. Zmiana uczesania na potrzeby sesji może okazać się strzałem w dziesiątkę – wyjdziemy ze studia w nowej fryzurze i przez dłuższy czas nie będziemy chcieli wracać do poprzedniej.

Profesjonalny stylista, makijażystka i fryzjer – bez nich dobra sesja zdjęciowa nie istnieje, bo każda perfekcyjna fotografia jest efektem pracy całego zespołu zaangażowanych ludzi.

makijażystka wykonująca make-up przed sesją biznesową

My wiemy jak

Przez lata współpracy z ludźmi ze świata mediów oraz biznesu zdobyliśmy doświadczenie pomagające nam w kreowaniu spójnego wizerunku naszych klientów. Choć każdy z członków naszego teamu definiuje się poprzez wykonywany zawód  – fotograf, filmowiec, stylista, makijażysta czy fryzjer – stanowimy także perfekcyjnie działający zespół, którego każdy z członków czuje się znaczącą i ważną częścią całości.

Zdajemy sobie sprawę, że tak doskonałe efekty pracy osiągamy właśnie dlatego, że wzajemnie się uzupełniamy i wychodzimy naprzeciw swoim oczekiwaniom. Umiejętność pracy w zespole to nasza siła i jednocześnie walor wyróżniający nas spośród innych agencji fotograficznych.

Wiemy jak osiągnąć na zdjęciach efekty zadowalające nawet najbardziej wymagających klientów. Dobra sesja zdjęciowa satysfakcjonująca naszych modeli to przecież pewność, że wrócą do nas jeszcze nie raz, żeby odświeżyć lub zmienić swój wizerunek.

Z takiej długofalowej współpracy zawsze cieszymy się najbardziej – to ona sprawia, że utwierdzamy się w przekonaniu, że kreowanie wizerunku to sport drużynowy. W dyscyplinie, którą uprawiamy mamy już bardzo poważne dokonania…