fotografia-biznesowa-warszawa-coolheads-makijaz

Profesjonalna sesja zdjęciowa Twojej firmy – porady stylisty. Po pierwsze i najważniejsze, makijaż do sesji zdjęciowej powinien być INNY niż ten który robimy na co dzień. INNY czyli jaki? Czy chodzi o całkowitą zmianę stylu, w jakim najczęściej pokazujemy światu swoją twarz? Bynajmniej.

Taka nagła zmiana stylu na pewno nikomu nie posłuży – ani modelce (czy modelowi: mężczyzna także potrzebuje lekkiego podrasowania zanim stanie przed obiektywem), która mogłaby na zdjęciach w ogóle siebie nie przypominać, ani fotografowi, który jest jak barometr i prędko wyczuje każdy wizerunkowy fałsz, co uniemożliwi mu stworzenie wiarygodnych i profesjonalnych ujęć.

Na pewno nie raz i nie dwa widzieliście zdjęcia gwiazd, polityków czy celebrytów, których, gdyby nie byli podpisani personaliami, w ogóle byście nie rozpoznali. Stylista płakała jak malował, czy grafik płakał jak obrabiał – oto jest pytanie…

Tymczasem chodzi przede wszystkim o to, że do sesji zdjęciowej potrzebujemy makijażu mocniejszego, bardziej wyrazistego, najlepiej wykonanego profesjonalnymi kosmetykami, których używają styliści  – często są to nawet kosmetyki używane do charakteryzacji na planie filmowym. Dlatego tak duże znaczenie mają konsultacje przed sesją zdjęciową.

Nagła i niespodziewana zmiana wizerunku

No, dobrze, ale czy w związku z niebezpieczeństwem jakie niesie nagła i niespodziewana zmiana wizerunku, nie wolno nam eksperymentować z makijażem? Nie możemy nieco uszlachetnić nasze rysy, powiększyć oczy, wysmuklić kości policzkowe? Oczywiście możemy! Cały szkopuł kryje się w słowie „nieco”.

fotografia-biznesowa-warszawa-coolheads

Idealny makijaż do sesji zdjęciowej podkreśla nasze naturalne piękno i równocześnie wydobywa te walory urody, które wydobyć umie tylko profesjonalny stylista – czy to dzięki swojemu perfekcyjnemu warsztatowi i doświadczeniu, czy to dzięki specjalistycznym kosmetykom, do których na co dzień nie mamy dostępu.

Profesjonalna sesja zdjęciowa pracowników Twojej firmy jest dla nich szansą nie tylko na pokazanie się na zdjęciach biznesowych, które świadczyć będą randze instytucji, ale także na przełamanie stereotypów myślowych na temat własnego wyglądu. Możliwe, że będzie to pierwszy raz, kiedy trafią w ręce profesjonalnej stylistki czy makijażystki. Jakich rad mogą się spodziewać?

W przypadku sesji w plenerze:

W przypadku sesji studyjnej:

Panów omija cała historia z makijażem kolorowym, nie oznacza to jednak, że unikną kontaktu z korektorem, podkładem czy pudrem do twarzy. Ten profesjonalny nienaganny look, który osiąga się na zdjęciach biznesowych nie bierze się znikąd…

Zresztą, czy zapracowanym profesjonalistom trzeba tłumaczyć, że cienie pod oczami albo błyszcząca cera to nie są walory, które należałoby eksponować, jeśli chce się być twarzą swojej firmy?

Właśnie dlatego w Cool Heads fryzjerzy, styliści i makijażystki mają zawsze pełne ręce roboty. Kiedy klient pojawia się u nas po raz pierwszy, zajmują się nim wyjątkowo starannie.

makijażystka wykonująca make-up przed sesją biznesową

Możecie zapytać ilu z naszych klientów podpatrzyło ich sztuczki i teraz stosuje je przed własnym łazienkowym lustrem. Tego nie wiemy, ale możliwe, że wielu – raczej nie bez powodu z sesji na sesję wydają nam się coraz młodsi i piękniejsi