Fotografia biznesowa w Warszawie

Idealny makijaż do sesji zdjęciowej

Posted on

Profesjonalna sesja zdjęciowa Twojej firmy – porady stylisty. Po pierwsze i najważniejsze, makijaż do sesji zdjęciowej powinien być INNY niż ten który robimy na co dzień. INNY czyli jaki? Czy chodzi o całkowitą zmianę stylu, w jakim najczęściej pokazujemy światu swoją twarz? Bynajmniej.

Taka nagła zmiana stylu na pewno nikomu nie posłuży – ani modelce (czy modelowi: mężczyzna także potrzebuje lekkiego podrasowania zanim stanie przed obiektywem), która mogłaby na zdjęciach w ogóle siebie nie przypominać, ani fotografowi, który jest jak barometr i prędko wyczuje każdy wizerunkowy fałsz, co uniemożliwi mu stworzenie wiarygodnych i profesjonalnych ujęć.

Na pewno nie raz i nie dwa widzieliście zdjęcia gwiazd, polityków czy celebrytów, których, gdyby nie byli podpisani personaliami, w ogóle byście nie rozpoznali. Stylista płakała jak malował, czy grafik płakał jak obrabiał – oto jest pytanie…

Tymczasem chodzi przede wszystkim o to, że do sesji zdjęciowej potrzebujemy makijażu mocniejszego, bardziej wyrazistego, najlepiej wykonanego profesjonalnymi kosmetykami, których używają styliści  – często są to nawet kosmetyki używane do charakteryzacji na planie filmowym. Dlatego tak duże znaczenie mają konsultacje przed sesją zdjęciową.

Nagła i niespodziewana zmiana wizerunku

No, dobrze, ale czy w związku z niebezpieczeństwem jakie niesie nagła i niespodziewana zmiana wizerunku, nie wolno nam eksperymentować z makijażem? Nie możemy nieco uszlachetnić nasze rysy, powiększyć oczy, wysmuklić kości policzkowe? Oczywiście możemy! Cały szkopuł kryje się w słowie „nieco”.

Fotografia biznesowa w Warszawie

Idealny makijaż do sesji zdjęciowej podkreśla nasze naturalne piękno i równocześnie wydobywa te walory urody, które wydobyć umie tylko profesjonalny stylista – czy to dzięki swojemu perfekcyjnemu warsztatowi i doświadczeniu, czy to dzięki specjalistycznym kosmetykom, do których na co dzień nie mamy dostępu.

Profesjonalna sesja zdjęciowa pracowników Twojej firmy jest dla nich szansą nie tylko na pokazanie się na zdjęciach biznesowych, które świadczyć będą randze instytucji, ale także na przełamanie stereotypów myślowych na temat własnego wyglądu. Możliwe, że będzie to pierwszy raz, kiedy trafią w ręce profesjonalnej stylistki czy makijażystki. Jakich rad mogą się spodziewać?

 
W przypadku sesji w plenerze:

  • Makijaż uzależnia się od pogody. Inny robi się gdy zdjęcia wypadają w dzień słoneczny, inny – gdy za oknem szaro, buro i ponuro.
  • Kosmetyki zawsze powinny dobrane do rodzaju i kolorytu skóry.
  • Jeśli na co dzień używamy wyłącznie kremu BB albo podkładu, na czas sesji fotograficznej warto przeprosić się (albo zapoznać) z korektorem podkładem pod podkład oraz innymi kosmetykami, które maksymalnie wyrównują koloryt skóry.
  • Korekcja powinna dotyczyć nie tylko twarzy, ale także szyi, ramion czy dłoni – jeśli będą widoczne w kadrze. Uwaga: dłonie powinny mieć nienaganny manicure.
  • Warto użyć rozświetlacza nadającego skórze zdrowy młody koloryt.

 
W przypadku sesji studyjnej:

  • Makijaż powinien być wykonany kosmetykami najwyższej jakości – nawet takimi, które wykorzystuje się do charakteryzacji. Wszelkie błędy w sztuce, np. zbyt gruba warstwa podkładu, będą widoczne na zdjęciach w postaci nieestetycznej, nienaturalnej maski.
  • Twarz warto wykonturować. To wyższa szkoła jazdy – nawet jeśli czasem robisz contouring przed wielkim wyjściem, ten do profesjonalnej sesji fotograficznej musi być po prostu… profesjonalny.
  • Jasne – powiększa, ciemne – pomniejsza, matowe – nie odbija światła. Inaczej: najatrakcyjniejsze elementy twarzy, które chcesz wyeksponować – rozświetlaj. Te, które za wszelką cenę chcesz ukryć lub zmniejszyć – przyciemnij. A całą resztę – dobrze zmatuj.
  • O ile perfekcyjnie gładka skóra da efekt odmłodzenia, o tyle perfekcyjnie umalowane oczy stanowić będą o sile przekazu całej fotografii. O makijaż oczu trzeba zadbać szczególnie. Jeśli nie masz ręki do kresek na górnej powiece i nie umiesz tak użyć cieni do powiek, żeby się nie rolowały, albo w ogóle nie wiesz od czego zacząć, bo masz opadające powieki, bez wahania proś o pomoc makijażystkę lub stylistkę.
  • Makijaż musi być dobrze utrwalony, żeby podczas sesji za szybko nie spłyną. Dodatkowe oświetlenie, a więc i wysoka temperatura robią swoje – korekty mogą okazać się nieodzowne.

 
Panów omija cała historia z makijażem kolorowym, nie oznacza to jednak, że unikną kontaktu z korektorem, podkładem czy pudrem do twarzy. Ten profesjonalny nienaganny look, który osiąga się na zdjęciach biznesowych nie bierze się znikąd…

Zresztą, czy zapracowanym profesjonalistom trzeba tłumaczyć, że cienie pod oczami albo błyszcząca cera to nie są walory, które należałoby eksponować, jeśli chce się być twarzą swojej firmy?

Właśnie dlatego w Cool Heads fryzjerzy, styliści i makijażystki mają zawsze pełne ręce roboty. Kiedy klient pojawia się u nas po raz pierwszy, zajmują się nim wyjątkowo starannie.

Makijażystka przy sesji zdjęciowej

Możecie zapytać ilu z naszych klientów podpatrzyło ich sztuczki i teraz stosuje je przed własnym łazienkowym lustrem. Tego nie wiemy, ale możliwe, że wielu – raczej nie bez powodu z sesji na sesję wydają nam się coraz młodsi i piękniejsi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *